Kokie yra ausų infekcijų pavojai?

Klausos praradimas

Ausies infekcijos atsiranda, kai skystis kaupiasi ausies viduje, o bakterijos ar virusai tampa auga. Ausis gali sukelti skausmą ir karščiavimą. Nors nacionaliniai sveikatos institutai teigia, kad dauguma ausų infekcijų išsprendžiama, nesukeliant papildomų problemų, kartais ausų infekcijos kelia pavojų ne tik jų nedelsiant. Gali atsirasti pavojingų komplikacijų, jei ausų infekcijos greitai nesikaupia arba kai jos kartojasi.

Daugiau infekcijų

Žmonės, kurie patiria ilgalaikę ar pakartotinę ausų infekciją, gali patirti klausos sutrikimą, sako CNN.com, – tai ypač problema mažiems vaikams, kuriems reikia tinkamai išgirsti, kad galėtų išmokti kalbą ir visiškai išvystyti savo kalbos įgūdžius. “Mayo Clinic” teigia, kad ausų infekcijos kelias savaites gali sukelti trumpalaikį klausos praradimą, kol skystis nuteka iš ausies, arba ilgalaikis klausos praradimas, jei skystis lieka įstrigęs ausies viduje keletą mėnesių ir visam laikui sugadina barbaką ir artimiausius kaulus Tai turi tinkamai veikti, kad būtų galima išgirsti garso virpesius. Pasak nacionalinių sveikatos institutų, vaikams, kurie ilgą laiką prarado klausą dėl ausų infekcijų, gresia pavojus kalbėti ir plėtoti kalbos vystymąsi.

Plyšta pūslelinė

Pasak nacionalinių sveikatos institutų, jei ausų infekcijos lieka negydomos, jos gali plisti į kitas kūno dalis. Viena dažniausių iš šių papildomų infekcijų yra mastoiditas, sinusinės infekcijos tipas, kuris veikia kaukolės kaulo dalį, esančią už žmonių ausų, sako Mayo klinika. Nors tai retai, priduria “Mayo Clinic”, ausų infekcijos gali persikelti į kitas galvos dalis. Nacionaliniai sveikatos institutai įspėja, kad negydytos ausų infekcijos gali sukelti meningitą, gyvybei pavojingą infekciją, dėl kurios membranos, kurios apima smegenis ir nugaros smegenis, gali išsipūsti ir uždegti.

Išsiplėtę adenoidai ar tonziliai

Pasak “Nacionalinių sveikatos institutų”, kai skystis nuo ausies infekcijos atsiranda už bambuko, šis slėgis gali sukelti barbaką atsilaisvinti. Ekspertai teigia, kad pusė ir kraujas iš ausies yra plyšta būgno požymiai. Tačiau situacija paprastai būna laikina, o bėgantieji audiniai dažnai išgydomi savaime, be operacijos, po to, kai spaudžiamas užkimštas skystis.

Pasak nacionalinių sveikatos institutų, kartais ausies infekcijos sukelia uždegimą, dėl kurio žmonės plinta adenoidais ar migdolais. Adenoidai ir migdolai yra abu audiniai, kurie yra kūno limfinės sistemos dalis ir skirti apsaugoti kūną nuo bakterijų, patenkančių per burną ir nosį. Adenoidai yra viršutinėje gerklėje už nosies, mandlių yra gerklės gale. Jei jie padidės, gali atsirasti kvėpavimo ir klausos sutrikimų, praneša Nacionaliniai sveikatos instituto.