Kokie yra herpeso pavojai, jei jie nėra gydomi?

Diskomfortas

Herpes yra lytiškai plintanti liga, kurią sukelia herpes simplex virusas, iš dviejų herpes simplex štamų, herpes simplex tipo 2 yra labiausiai paplitusi lytinių organų pūslelinė priežastis. Pasak “Niujorko” sveikatos ir psichinės higienos departamento, net vienas iš penkių žmonių yra užsikrėtęs herpesu. Herpes gali būti paplitęs per odą, o pagrindinis simptomas yra opos, kurios atsiranda užkrėstoje srityje. Nors opos išgydo savaime, o ne herpeso gydymas gali sukelti pavojingas pasekmes.

Susilpnėjusi imuninė sistema

Kai herpes nepalieka gydymo, opos atsiranda kas keletą savaičių. Protrūkiai, atsirandantys esant stresui, gali būti sunkesni. Prieš pasirodant opos, aplinkinė sritis gali niežėti ar degti. Kadangi negalima numatyti, kada įvyks herpeso protrūkis, tai gali tapti nepatogumais. Gimdys gali trunkti keletą dienų, tada prasideda kirpimas ir skausmas išgydomas, nepaliekant rando.

Viruso platinimas

Jei esate užsikrėtęs herpesu ir kita lytiškai plintančia liga, tuomet kyla pavojus susilpnėjusiai imuninei sistemai. Per šį laiką jūs galite turėti daugiau sunkių protrūkių genitalijų herpes, taip pat komplikacijų. Komplikacijos apima tai, kad yra jautrūs kitoms ligoms, karščiavimui, padidėjusioms liaukoms ir stipriems galvos skausmams.

Didžiausias pavojus nevalgyti pūslelinės yra tai, kad galite perduoti herpes į savo seksualinį partnerį. Nors vaistas nuo herpes nėra išgydomas, vaistai gali slopinti simptomus ir mažinti tikimybę perduoti virusą. Tačiau be jokių gydymo būdų bet kuriuo metu galite išplisti herpesą. Jei esate nėščia ir negydote herpeso, galite perduoti virusą savo vaisiui. Herpesas gali sukelti smegenų pažeidimą, aklumą ir mirtį naujagimyje. Be to, herpeso komplikacijos gali sukelti ankstyvą gimdymą ar persileidimą.