Kokie yra natrio karbonato pavojai?

Įkvėpimo pavojai

Taip pat žinomas kaip skalbimo soda ir natrio karbonatas, yra daug įvairių paskirčių. Tai gali pakelti baseino pH, jei vanduo yra per rūgštus, jis turi vaidmenis stiklo ir popieriaus gamyboje, ir tai yra dalis baliklių ir automatinių indų ploviklių. Kadangi natrio karbonatas yra ėsdinantis, kartu su juo susidaro tam tikri pavojai.

Odos dirginimas

Pasak Ajovos valstijos universiteto, natrio karbonato dulkės yra kenksmingos, jei įkvepiamos. Jis dirgina kvėpavimo takus ir gali sukelti deginimo skausmą nosyje ir gerklėje, kosulį, švokštimą ir dusulį. Natrio karbonato dulkių įkvėpimas gali sukelti plaučių edemą arba skysčių kaupimąsi plaučiuose. Pakartotinas natrio karbonato įkvpimas arba ilgalaikis poveikis gali sukelti danties eroziją, nosies užgulimą, kraujavimą iš nosies, nosies pertvaros pažeidimą, bronchitą ir krūtinės skausmą.

Akių pažeidimai

Kaip pastebėjo ISU, natrio karbonato sąlytis su oda gali sukelti dirginimą, pūsleles ir nudegimus, ypač jei oda yra šlapi. Kad išvengtumėte odos pažeidimų, plaukite odą su muilu ir vandeniu mažiausiai 15 minučių. Dirbdami su natrio karbonatu, dėvėkite apsaugines pirštines ir drabužius, kad išvengtumėte medžiagos sąlyčio su oda.

Vidiniai efektai

Natrio karbonatas gali sukelti rimtą akių pažeidimą. Pasak J.T., kontaktas su akimis gali sukelti konjunktyvinę edemą ar patinimą, taip pat gali sunaikinti rageną. Bakerio kompanijos svetainė. Dirbdami su natrio karbonatu, dėvėkite apsauginius akinius arba cheminius saugos akinius. Jei natrio karbonatas pateko į akis, nedelsiant praplaukite maždaug 15 minučių dideliu kiekiu vandens. Pažeidęs asmuo negali laikyti akių tvirtai uždarytas, nes tai padidina rimtos žalos pavojų.

Nurijus, natrio karbonatas nėra ypač toksiškas, tačiau jo korozinis poveikis gali būti pavojingas virškinimo trakto sistemai, kaip nurodė JAV nacionalinis sveikatos institutas “MedlinePlus” svetainėje. Poveikis gali būti užkimimas, gerklės patinimas, sunku rijoti, nudegimas, vėmimas, viduriavimas ir stiprus burnos, gerklės, krūtinės ir pilvo skausmas. Nurijimas natrio karbonato gali sukelti šoko reakciją, susijusią su greitu ir gyvybei pavojingu kraujo spaudimo kritimu. Nurijus natrio karbonatą gali turėti ilgalaikio poveikio ir gali būti netgi mirtinas, jei jo suvartojama pakankamai didelė, nors MedlinePlus pažymi, kad tai yra reta. Profesionalus gydymas apima skysčių ir deguonies tiekimą.