Kokie yra skirtingi venerinių ligų tipai?

Apžvalga

Venų ligos, vadinamos lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI), yra infekcijos, kurias sukelia įvairios bakterijos, virusai ir parazitai. Ligų kontrolės centrai praneša, kad kasmet susidaro apie 19 milijonų naujų ligų, susijusių su LPI. Venerinių ligų infekcijos gali sukelti artritą, dubens uždegiminę ligą, negimdinį nėštumą, nevaisingumą, gimdos kaklelio vėžį ir infekcijų perdavimą nuo motinos iki kūdikio.

Žmogaus papilomos virusas

Pasak Nacionalinio alergologijos ir infekcinių ligų instituto, žmogaus papilomos viruso infekcija (ŽPV) yra dažniausia lytiniu keliu plintanti infekcija Jungtinėse Amerikos Valstijose. Infekcija sukelia lytinių organų karpas, nors ne visi juos vystosi. Kai kurios ŽPV infekcijos rūšys yra susijusios su padidėjusia gimdos kaklelio vėžio rizika.

Chlamidija

Chlamidija yra labiausiai paplitęs bakterijų LPI tipas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nors infekcija paprastai neturi simptomų, ji yra atsakinga už daugybę ligos būklių, įskaitant moterų dubens uždegiminę ligą ir už smegenų uždegimą vyrams, vadinamam epididimitu.

Herpesas

Genitalijų herpes sukelia herpes simplex virusas ir gali sukelti skausmingus lytinių organų srities opų pūslelinius epizodus. Infekcijos komplikacijos paprastai būna ribojamos žmonėms, kurių imunitetas yra silpnas. Jei moteriai gimdymo metu yra aktyvaus genitalijų herpeso atvejis, gyvybei pavojinga herpeso infekcija gali būti perduota kūdikiui.

Gonorėja

Gonorejai sukelia Neisseria gonorrhoeae bakterijos. Remiantis “Merck Manuals” medicinos biblioteka, infekcija neretai sukelia gimdos kaklelio ir šlaplės infekcijas. Tai dažna moterų dubens uždegiminės ligos priežastis. Vyrams gali būti skausmingos, patinančios sėklidės su balta, geltona arba žalia iš vario.

Sifilį sukelia bakterijos Treponema pallidum. Ankstyvojoje stadijoje sifilis sukelia opos išsivystymą poveikio zonoje. Jei sergate nepakankamumu, sifilis gali sukelti rimtą infekciją smegenyse, nervų sistemoje ir akyse.

Šią STI sukelia paršitas Trichomonas vaginalis. Ši infekcija dažniau pasitaiko moterims nei vyrams. Moterims dažnai būna keletas simptomų, tačiau gali išsivystyti gausiai geltonos, putojančios, makšties išskyros. Vyrai paprastai neturi simptomų.

Žmonių imunodeficito virusas sukelia AIDS ar įgytą imunodeficito sindromą pagal ligų kontrolės centrus. AIDS sergantis asmuo yra linkęs į ligas, susijusias su dramatiškai susilpnėjusia imunine sistema, įskaitant padidėjusius liaukus, svorio netekimą, plaučių uždegimą, nervų sistemos sutrikimus ir vėžį.

Sifilis

Trichomoniazė

ŽIV infekcija