Kokie yra theanino pavojai?

Apžvalga

Šiandiena, stiprus aminorūgštis, randamas juodoje arbatoje ir žaliojoje arbatoje, grybose ir yra be recepto, be recepto maisto papildas kapsulių formoje, šiandien daug dėmesio skiria. Pagal “Life Extension Magazine” teaninas arbatoje “sukelia kūno chemijos pokyčius, kurie atgaivina, atsipalaiduoja, sustiprina gebėjimą mąstyti ir pakeisti nuotaiką”. Nors arboje taip pat yra kofeino, tai yra arbatoje esantis teaninas, turintis raminančių efektų, Taip pat antioksidacines savybes, kurios mažina ir sunaikina laisvųjų radikalų ląsteles. Tačiau tam tikromis sąlygomis ir kartu su tam tikrais vaistiniais preparatais yra pavojų, susijusių su teanino vartojimu.

Trukdymas chemoterapijai

Daugybė tyrimų in vitro ir su gyvūnais parodė, kad theanin turi neuro-apsauginį ir priešvėžinį poveikį. Tačiau, pasak “Sloan Kettering”, teaninas yra draudžiamas pacientams, kurie gydo chemoterapiją, nes gali stiprinti chemoterapinių vaistų poveikį. Tai yra, theaninas yra pavojingas, kadangi jis gali sustiprinti chemoterapijos agentų stiprumą, taip pakeitus nustatytą dozę.

Sūdmenų galingumas

Theaninas yra gerai žinomas dėl savo raminančio, atsipalaidavimo efekto ir yra naudingas kaip nereceptinis vaistas depresijos ir nerimo gydymui. Vis dėlto svarbu tai vartoti kartu su kai kuriais antidepresantais ar Demerol, nes tai gali padidinti tam tikrų vaistų nuotaiką ir sukelti mieguistumą.

Cholesterolio vartojimo papildomas poveikis

Pagal “Life Extension Magazine” tyrimus taip pat buvo pranešta, kad theaninas gali gerokai sumažinti mažo tankio cholesterolio (MTL cholesterolio) ir didelio tankio cholesterolio (DTL cholesterolio) kiekį. Visų pirma, vartojant teaniną kartu su DTL cholesterolio kiekiu, gali sumažėti “geras” cholesterolis, kuris yra gyvybiškai svarbus visai širdies ir kraujagyslių sveikatai. Tokiu būdu žmonėms, vartojantiems cholesterolio vaistus, draudžiama vartoti teanino papildus.

Dirgumas

Reikia vengti teanino, jei atsiranda dirglumas, nes tai gali būti vaisto sąveikos ženklas ar simptomas. Kaip visada, prieš pradėdami vartoti bet kokius papildus, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant įvertinti galimus vaistų trukdžius ar šalutinius poveikius.

Nors teanino tyrimai parodė, kad jis yra saugus, kai kurie žmonės gali būti jautrūs kofeinui, kuris dažnai lydina teaniną arbatoje. Jei atsiranda skrandžio sutrikimas ar kiti jautrumo simptomai, teaninas turi būti nutrauktas.

Pasak “Sloan-Kettering”, moterys, kurios yra nėščios ar maitinančios, neturėtų vartoti teanino, nes tai gali sukelti komplikacijas motinos ir vaiko. Reikia papildomų tyrimų, siekiant įvertinti theanino veiksmingumą ir saugumą nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims. Konkrečiai susirūpinimą kelia raminamas teanino poveikis.

Pykinimas ir GI sutrikimas

Nėštumo komplikacijos