Kokios dvišalės medianinės nervų neuropatijos priežastys?

Apžvalga

Vidutinis nervas yra vienas iš trijų nervų nervingumo rankoje, kuris aptinka jausmus ir kontroliuoja judesius rankose ir rankose. Neuropatija yra nervo pažeidimas, dėl kurio pacientas gali patirti tirpimą, dilgčiojimą, skausmą ir silpnumą. Tai dažniausiai pasitaiko sąlygose, kurios įtempia dvišalius nervus, kai jie praeina per siaurus riešo dalies sritis. Taigi, norint palengvinti simptomus būtina gydyti pirminę būklę, sukeliančią neuropatiją.

Riešo kanalo sindromas

Ropinis tunelis yra siaura, tuneliu panaši struktūra rieše. Vidurinis nervas praeina per riešo kanalą, norint nustatyti jutimo ir kontrolės rankų funkciją. Riešo kanalo sindromas atsiranda, kai audiniai, kurie supa riešą, išsipučia ir sumažėja laisvos vietos karpalo tunelyje. Tai sukelia vidutinį nervų suspaudimą, dėl kurio atsiranda tirpimas, dilgčiojimas ir silpnumas rankoje. Pasak Amerikos ortopedijos chirurgų akademijos (AAOS), dvišalių raupų tunelio sindromas dažniausiai sukelia paveldimumas, dvišalės kartotinės rankos ir rankos, hormoniniai pokyčiai, amžius ir kitos sveikatos būklės.

Hipotireozė

Hipotiroidizmas yra būklė, kai skydliaukė nesukuria pakankamo kiekio skydliaukės hormono. “Skydliaukės hormono stoka gali sukelti audinių uždegimus, kurie gali užblokuoti kraujo tėkmę ir sukelti nervų suspaudimą, teigia” MedlinePlus “iš Nacionalinių sveikatos institutų. Negydomasis hipotiroidizmas gali sukelti tirpimą, dilgčiojimą ir silpnumą šalia dvišalių medianų nervų. Pacientas turi gydyti hipotiroidizmą, kad išvengtų tolesnės dvišalės medianinės nervinės nervų sistemos neuropatijos.

Diabetas

Diabetas yra būklė, kai didelis gliukozės kiekis kraujyje gali pažeisti mažus kraujagysles, kurios suteikia nervų maistingąsias medžiagas, tokias kaip dvišaliai viduriniai nervai. Kai cukrinis diabetas pablogėja, kraujagyslės gali tapti labiau pažeistos, o tai susilpnina dvipusio mediano nervų neuropatiją. Diabetinės neuropatijos pacientui gali pasireikšti tirpimas, dilgčiojimas, skausmas ir silpnumas šalia dvišalių medianų nervų. Griežta cukraus kiekio kraujyje kontrolė yra būtina norint užkirsti kelią tolesniam vidutiniam nervų pažeidimui.