Kokios niežinčio galvos, išskyrus utu, priežastys?

Pleiskanos

Galvos oda gali niežėti dėl įvairių priežasčių, įskaitant galvas utėlių. Niežulys gali pasireikšti dėl odos infekcijos ar lėtinės sveikatos būklės. Niežėjimo galvos odos gydymas apima infekcijos gydymą arba, jei nėra sąlygų išgydyti, gydymas, kuris padeda sumažinti simptomus. Kai kurios sąlygos, kurios sukelia niežulį ant galvos odos, yra užkrečiamos, o kitos sukelia nepatogumų paveiktam asmeniui, bet nekelia pavojaus kitiems.

Psoriazė

Pleiskanos yra įprasta būklė, paveikianti galvos odą. Priežastys dėl pleiskanų yra sausa oda, riebi oda, egzema, grybai ir kontaktinis dermatitas. Būklės simptomai susideda iš niežulio ir baltų dribsnių, kurie gali nukristi ant pečių. Burnos gydymas apima gydomųjų šampūnų naudojimą, kad padėtų kontroliuoti būklę. Šampūnas yra prieinamas prie stalo ir yra stiprus recepto stiprumas. Pasak MayoClinic.com, gyvenimo būdo pokyčiai, tokie kaip streso valdymas, gerai valgymas, galvos odos saulės poveikio mažinimas ir stiliaus produktų vartojimo mažinimas, gali padėti sumažinti pleiskana.

Grybelis

Psoriazė yra odos būklė, sukelianti odos paraudimą ir sudirginimą. Žmogaus, sergančio psoriaze, gali būti sustingusi, nelygus odos ir sidabriškai baltų skalių. Pažeistos odos dalys gali niežti. Psoriazė gali sukelti pažeidimus bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažnai pasitaiko ant galvos. Asmenims, turintiems psoriazės šeimos istoriją, yra didesnė būklės išsivystymo rizika, o tam tikri vaistai ir sąlygos gali sukelti išsiveržimus. Nėra psoriazės gydymo, tačiau vietiniai gydymo būdai, tokie kaip steroidiniai kremai ir kalcipotrienas, vitamino D išvestinis kremas, gali padėti niežulį.

Grybelis yra grybelinė odos infekcija. Grybelis gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant galvos. Galvos oda, taip pat vadinama tinea capitis, sukelia paraudusius, niežtinčius skausmus ant galvos. Galvos odoje taip pat gali būti pūslių pažeidimų ir mažų juodų taškų. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti plika plika iškirpti. Grybelis yra užkrečiamas, o plotai įbrėždami gali perduoti bėrimą į kitas kūno vietas ar kitus žmones. Remiantis Maryland medicinos centro universitetu, gydymas grybeliais ant galvos gali apimti geriamus priešgrybelinius vaistus, tokius kaip terbinafinas ir itrakonazolas. Simptomai gali atsirasti po gydymo, todėl reikia papildomų procedūrų.