Kokios sveikatos būklės sukelia kūno kvapą?

Diabetas

Yra tam tikrų dalykų, kuriuos mes darome kasdieniame gyvenime ir sukelia kvapą. Pernelyg didelis prakaitavimas, treniruočių, prastos higienos ir kai kurie valgomi maisto produktai gali mums suteikti šiek tiek blogo kūno kvapo (trumpalaikis B.O.). Tačiau kūno kvapas kartais gali būti siejamas su ne tik atsitiktiniu treniruotu ar česnako skilteliu.

Skydliaukės problemos

Diabetas yra viena dažniausių kūno kvapo priežasčių. Kai diabeto sergantis asmuo nesugeba stebėti ir pasirūpinti cukraus kiekiu kraujyje, jis gali išsivystyti būklę, vadinamą ketoacidoze. Ketoacidozės atveju žmogus kenčia nuo kvėpavimo, kuris geriausiai apibūdinamas kaip vaisinis, taip pat yra aštrus kūno kvapas. Ketoacidozė yra rimta problema, kurią gydytojas turi nedelsdamas spręsti.

Inkstų ir kepenų funkcijos sutrikimas

Kita aktyvioji skydliaukė yra dar viena kūno kvapo priežastis. Skydliaukė sukelia mus prakaituoti. Kai dirba viršvalandžiai, kaip ir hipertiroidizmas, organizmas išskiria pernelyg didelį prakaito kiekį, net ir nedideliu mastu. Skydliaukę reikia tikrinti kartą per metus ar du. Hipertirozė yra gydoma. Jei pastebėjote nenatūralų prakaito kiekį ir kūno kvapą, kurį jis gauna, kreipkitės į gydytoją.

Blogų kūno kvapų taip pat gali sukelti disfunkcija inkstų ir kepenų. Inkstai ir kepenys padeda pašalinti toksinus iš mūsų sistemos per atliekas. Kai jie nedaro savo darbo, toksinai gali kauptis kraujyje ir virškinamajame trakte, o tai savo ruožtu sukuria kvapą. Tai gali būti kepenų ar inkstų liga. Paprastas kraujo tyrimas gali pasakyti, ar yra kokia nors iš šių dviejų svarbių organų problema.