Kokios yra mėlynės priežastys lengvai?

Apžvalga

Pasak “The Mayo Clinic”, “mėlynė formuoja, kai smūgis perduoda mažus kraujagyslės šalia jūsų odos paviršiaus, leidžiant nedidelį kiekį kraujo nutekėti į audinius po oda. Įstrigęs kraujas pasirodo kaip juodos ir mėlynos spalvos ženklas “. Kraujo indai yra arterijos, venai ir kapiliarai, pernešanti kraują visame kūne. JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos “Medline Plus” tarnyba teigia, kad yra trijų skirtingų mėlynių rūšių, poodinių, periostealinių ir raumenų. Po oda susidaro kraujosruvos po pažeistos kraujagyslės po oda. Intraumenizuotas mėlynes sukelia traumos, kurias sukelia kraujagyslės raumenyje, dažniausiai tos, kurios yra arčiausiai odos. Periosteal kraujosruvos atsiranda, kai yra padaryta žala išoriniam sluoksniui kaulo ir aplinkinių kraujagyslių; mėlynė paprastai prasideda kaip tamsiai rudos, violetinės arba juodos spalvos, o tada išnyksta laikui bėgant. Anot Edward F.Group III, “Global Healing Centre” įkūrėjo, “dauguma mėlynių išnyks po 2 savaičių, o kai kurie išnyks net anksčiau”. Dėl mėlynių susidarymo paprastai reikalingas didelis poveikis aplinkai. Tačiau yra keletas priskyrimo veiksnių, kurie gali sukelti žmogui mėlynę lengviau nei tipiškas.

Amžius

Išplėstinis amžius gali paskatinti pernelyg didelius mėlynės keletą būdų. Vienas iš jų – silpnėjimas ir kapiliarinių sienų plitimas, būdingas pagyvenusiems žmonėms. Kadangi audinys tampa trapus, jis paprastai lengvesnis. Oda taip pat išlieka su amžiumi, o riebalų sluoksnis sumažėja. Šis procesas gali būti pagreitintas dėl pernelyg didelio tiesioginių saulės spindulių poveikio per visą savo gyvenimą.

Vaistiniai preparatai

Vaistiniai preparatai, kurie plinta kraujyje, gali palengvinti kraujosruvas slopinant krešėjimo faktorių. Kraujo indai yra visiškai suskaidomi dėl tam tikros nespecifinės traumos ar susižalojimo vietovei, pavyzdžiui, nugarant blauzdą ar pirštus prieš baldą. Dalyvavimas tam tikroje sporto veikloje taip pat gali priversti žmogų sugadinti. Kraujavimas iš nepilnamečių kraujagyslių lūžių paprastai sustoja savaime. Kai paliekama nekontroliuojama, po oda gali kauptis pakankamai kraujo, kad susidarytų mėlynės. Pagal Mercko medicinos bibliotekoje paskelbtą literatūrą: “Jei krešulys prastai, net nedideli kraujagyslių pažeidimai gali sukelti didelį kraujo netekimą”. Vienas tyrimas, atliktas Nacionalinės kriminalinės justicijos tarnybos tarnybos, ištyrė spontaninių kraujosruvų potencialą 101 savanorių, vyresnių nei 65 metų. Per dvi savaites autoriai Laura Mosqueda MD, Kerry Burnight Ph.D. ir Solomon Liao MD pastebėjo, “Žmonėms, vartojantiems vaistus, kurie, kaip žinoma, turi įtakos kraujosruvoms, yra didesnė tikimybė, kad jie turi daugybę mėlynių”. Vaistiniai preparatai, kurie gali padidinti mėlynę, yra aspirinas, varfarinas (kumadinas), klopidogrelis (Plavix) ir kortikosteroidai. Kai kurie maisto papildai, tokie kaip ginko ir žuvų taukai, daro tą patį poveikį.

Įspejamieji ženklai

Pernelyg didelės kraujosruvos gali reikšti ir daug rimtesnę būklę. Sumušimai, atsirandantys ant nugaros, krūtinės ar skrandžio srities, gali žymėti vidinį kraujavimą. Tie, kurie atsiranda už ausies, gali būti kaukolės lūžio rezultatas. Sumušimai, kurie tampa nutirpę, yra didesni už vidutinį dydį arba pernelyg skausmingi, gali reikšti, kad kraujo kaupimas sukelia nereikalingą spaudimą nervų galūnėms. Vienodai pavojingas yra kraujavimas, kuris tuo pačiu metu įvyksta ir tokiose vietose, kaip nosis, burnoje ar tiesiojoje žarnoje. Bet kurį iš šių simptomų nedelsdami turi ištirti gydytojas.